Kariyer Takibi İlk 6 Ayında 244.000 Öğrenciye Ulaştı!

Merhaba, bu içerikte sizlere Kariyer Takibi‘nin kuruluş hikayesinden ve bugüne kadar yaptıklarımızdan bahsetmek istiyorum. Bugün 1 Eylül 2021 – yani kuruluşumuzdan bu yana 6 ayı geride bıraktık. Peki bu sürede neler yaptık, yaptığımız şeyler kaç kişiye dokundu, biraz bu konulara değineceğim.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin serüvenini kolaylaştırmak için bir platform oluşturmayı 1 Mart’ta kararlaştırdık. Temel olarak bir web sitesi üzerinden öğrencilerin kolay erişebileceği araçlar, meslek testi gibi envanterler ve yararlı bilgiler içeren blog yazılarıyla hizmete başlamayı amaçladık. Ancak tüm bunları düşünürken uzun soluklu bir proje olmasını istedik ve geleceğe dair birçok yeni özelliklerin de eklenmesini not aldık. Eğer Instagram hesabımızı takip ediyorsanız sürekli sitemize eklenen yeniliklerden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur 🙂

Instagram: kariyertakibi. Takip etmeyi unutmayın 🙂


Bu platformu oluştururken -sitemizin ana sayfasında da yazdığı gibi- Haydarpaşa Lisesi’nde 4 yıl boyunca birlikte zaman geçiren ekip tekrar bir araya gelmiş oldu. Mustafa Hoca ve Zeynel Hoca alanındaki en deneyimli rehber öğretmenlerden, ayrıca Batuhan ve bendeniz Samet de girişimciliği ve insanların problemlerine yardımcı olmayı seven iki genç. Bu dört kişi birleşince ortaya Kariyer Takibi ismi çıktı.

Kariyer Takibi’nde düzenli olarak içeriklerle öğrencileri beslemek istiyoruz. Bu nedenle 6 aydır sürekli yeni yazılar, video içerikler, puan hesaplama gibi araçlar, meslek seçimi ve YKS’ye hazırlanmaya dair envanterler yayınladık. Dilerseniz biraz da rakamlarla bunlardan bahsedeyim.


Sitemizdeki içeriklerin bazı istatistiksel dağılımları bu şekilde. Biraz da sayfa ziyaret ve tıklanma sayılarıyla ilgili bilgileri aktarmak istiyorum.

  • Daha önce Instagram sayfamızda paylaşmış olduğumuz gönderiden sonra ilgi hiç azalmadan devam etti. 6 ayda toplam 201.889 ziyaretçi tarafından 244.360 kez tıklama aldık.
  • Ziyaretçilerimiz sitede ortalama 3 dakika 33 saniye süre geçirdi.
  • YKS puan ve sıralama hesaplama aracımız 128.003 öğrenci tarafından 157.763 kez kullanıldı.
  • Meslek testimiz 2.741 öğrenciye bölüm seçiminde rehberlik etti.

Yalnızca 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde bu denli bir talebi karşılamak bizleri oldukça mutlu etti. Önümüzdeki aylarda da müthiş özelliklerle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Bu web sayfasında yer alan tüm içerikler Kariyer Takibi ekibi tarafından oluşturulmuştur. İzin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir