Yeditepe Üniversitesi Eczacılık öğrencisi Sena sorularınızı yanıtlıyor!

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık öğrencisi Sena sizden gelen soruları yanıtlamak için burada. Aşağıdaki bölümden sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu web sayfasında yer alan tüm içerikler Kariyer Takibi ekibi tarafından oluşturulmuştur. İzin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık öğrencisi Sena sorularınızı yanıtlıyor!” için 2 yorum

  1. Kübra Baş Yanıtla

    Merhaba,
    Ben eczacılık ve yazılım mühendisliği arasında kalırken yanlış tercihle bilgisayar mühendisliğine yerleştim bu sene tekrar deneyeceğim ama hangisini seçmem mantıklı kestiremiyorum .
    Yazılım mühendisliği gelecek açısından iş imkanı açısından önü oldukça açık bir bölüm, eczacılık ve çalışma olanakları hayat şartları hayalime uygun olan bölüm. 5 sene sonra her şey aynı kalmayacak değişecek o zamanki yaşam standartlarını düşünerek sizce hangisi mantıklı bir seçim olur

  2. Senanur Demirci Yanıtla

    Merhaba Kübra , bilgisayar okurken yazılım için tekrar hazırlanmak bana mantıklı gelmedi. Bilgisayar mühendisliği geniş bir alan, çok istiyosan ordan yazılıma yönelebilirsin. Bilgisayar mühendisliği de geleceğin mesleği yani. Eğer eczacılık istiyorsan yeniden hazırlanmanı öneririm çünkü bilgisayarla çok farklı alanlar . Bir eczane açar otururum diyerek seçiyorsan yine sıkıntı çünkü eczane açmaya sınırlamalar geldi hemen istediğin yere açamazsın. Ben lise boyunca eczacılığı sadece eczane açmak sandığımdan dolayı düşünmedim hiç. Ancak tercih sürecinde çok çeşitli çalışma alanlarını keşfettim ve “endüstri kısmında çalışacağım” diyerek eczacılığı yazdım. Burda ne istediğin önemli yani. Eczacılık da bitmeyecek bir meslek söz konusu insan sağlığı. Sağlıkçı olayım ama firmada da çalışmak hoşuma gidiyor muhendis gibi diyorsan eczacılık bu isteğini de karşılar. Hastanede çalışmak istiyorsan orda da yerin var. Üretim kısmında çalışıp birkaç ilaç çıkarırsan da hayatın boyunca onun ekmeğini yersin. Eczane açmak zorlaştı ama açmak isteyen bir yolunu buluyor hala açan ya da devralan kişiler var. Her mesleğin zorluğu var aslında burda bakacağın şey sen hangisinin yolundan gidersen seni daha fazla tatmin eder ve zorluk sana batmaz. Söylediğin mesleklerin hepsi bitmeyecek meslekler. Yani hayalim bu ama ben diğerini seçeyim daha garanti deme asla. Mantıklı bir seçim arama ne istediğini ara çünkü istediğin şey seni garanti hale getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir