Türk-Alman Üniversitesi Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü öğrencisi Çağla, üniversite ve bölümüne gelen soruları yanıtlıyor!

Türk-Alman Üniversitesi Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü öğrencisi Çağla sizden gelen soruları yanıtlamak için burada. Aşağıdaki bölümden sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu web sayfasında yer alan tüm içerikler Kariyer Takibi ekibi tarafından oluşturulmuştur. İzin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

Türk-Alman Üniversitesi Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü öğrencisi Çağla, üniversite ve bölümüne gelen soruları yanıtlıyor!” için 5 yorum

 1. dilara Yanıtla

  Kariyer olanakları nelerdir? Ayrıca Almanca hazırlık olmamasıns rağmen dersler Almanca. Almancayı nasıl hallediyorsunuz?

 2. Çağla Polat Yanıtla

  Merhaba Dilara, Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü öğrencileri olarak bizler de diğer bölüm öğrencileri ile aynı hazırlık eğitimini alıyor, aynı şartlarda da bu eğitimi tamamlıyoruz. Bu sayede bölümde büyük zorluklar çekmiyoruz.
  Kariyer olanakları ise senin kendini hangi alanda geliştirmek istediğine(kültür ya da iletişim) bağlı olarak çeşitleniyor.

 3. Ali Dağ Yanıtla

  Almanya’da yüksek lisans veya Erasmus yapmak diğer üniversitelere göre daha mı kolay ?

  • Çağla Polat Yanıtla

   Merhaba Ali,
   Bölümümüz için daha çok Mevlana Programı geçerli, bu programla 3. senemizi Almanya’da anlaşmalı olduğumuz üniversitede tamamlıyoruz. Detaylandırmak gerekirse bu yıl YÖK kararı ile Mevlana iptal edildi. Bu karar geçen sene de alınmıştı fakat okulumuz özel izin ile yine de gerçekleştirdi. Bu sene için de benzer bir durum bekliyoruz ama henüz kesinleşmiş değil.
   Erasmus, bu sene yapılmadı lakin yapıldığında Almanca konuşulan ülkelerde yapılıyor.
   Yüksek lisans için ise hazırlıkta almış olduğun dil belgesinin seviyesi önemli olmakla birlikte o süreci daha kolay tamamlayacağını söylemek mümkün.

   • Sevgi Yanıtla

    Merhaba ben İran islamic azad üniversitesinde hukuk bölümü okumaktayım 1.sınıf öğrencisiyim okuduğunuz üniversitede hukuk bölümü için yatay geçiş yapma durumum nedir bu arada ben Türk öğrencisi ve Türk vatandaşıyım. İran islamic azad üniversitesine puansız yerleştim bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir