Sabancı Üniversitesi Psikoloji öğrencisi Efsane sorularınızı yanıtlıyor!

Sabancı Üniversitesi Psikoloji öğrencisi Efsane sizden gelen soruları yanıtlamak için burada. Aşağıdaki bölümden sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu web sayfasında yer alan tüm içerikler Kariyer Takibi ekibi tarafından oluşturulmuştur. İzin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

Sabancı Üniversitesi Psikoloji öğrencisi Efsane sorularınızı yanıtlıyor!” için 2 yorum

 1. Tales Yanıtla

  Okulun fiziki koşullarının iyi olduğunu biliyorum, peki sosyal koşulları nasıl? Üniversitede özgürlükçü ve rahat bir ortam arıyorum, bunu Sabancı’da bulabilir miyim? Kulüpler aktif mi? Sosyal etkinlikler ne sıklıkla yapılıyor ve doyurucu mu? Cevaplarsanız sevinirim.

  • Efsane Yanıtla

   Merhaba Deniz,

   Öncelikle okulun kesinlikle özgürlükçü, farklılıklara açık ve çok çeşitli bir ortamı var. Hiçbir birey dini, siyasi, veya sosyal görüşü yüzünden yargılanamaz. Okul ayrımcılıklara karşı ciddi bir politika izler.

   Sosyal etkinlik olarak çok çeşitli kulüpler var. Her kulüp kendi çaplarında düzenli etkinlik yapmaya çalışıyor. İllaki kendine göre bir kulüp veya topluluk bulursun. Yalnız sana şunu söylemem gerekiyor. Eskiden kulüp kayıt ücretleri olurmuş, kulüplere burdan bütçe sağlanırmış. 2019 yılı itibariyle bu uygulama kalktı, ancak okul bu kesintiyi kapatacak bir uygulamada bulunmadı. Ben doğa sporları kulübünde bu sene başkanlık yapıyorum. Kulüp içinde malzeme bakımı veya ürün çıkarımında bütçe açığı sebebiyle zorlanıyoruz.

   Okulun eğitimi ve hocaların ilgisi muazzam ama maalesef birçok büyük okula kıyasla sosyal olanaklarımızda eksiklikler var.

   Umarım yazdıklarım yardımcı olmuştur, başka sorun olursa burdan iletebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir