İTÜ İşletme Mühendisliği öğrencisi Asel sorularınızı yanıtlıyor!

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği öğrencisi Asel sizden gelen soruları yanıtlamak için burada. Aşağıdaki bölümden sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Bu web sayfasında yer alan tüm içerikler Kariyer Takibi ekibi tarafından oluşturulmuştur. İzin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

İTÜ İşletme Mühendisliği öğrencisi Asel sorularınızı yanıtlıyor!” için 2 yorum

  1. eylül şimşek Yanıtla

    merhabaa ya ben endüstri müh ve işletme müh arasında gidip geliyorum. Sıralamam 6290 geldi. Gelirse itü end ve işletme mühendisliğinden birini tercih etmeyi düşünüyorum. Genel olarak birbirine yakınlar sanırım ama işletme daha yönetim odaklı diye anlatıyor herkes. Endüstri nerdeyse her ünide varken işletme çok kısıtlı. Bu durum iş staj imkanlarını etkiliyor mu sence? Işletme mühendisliği yurt dışında daha geçerli diyen çok oldu izlediğim videolarda.Türkiye’deki iş imkanları nasıl acaba? Çok teşekkürler bu arada şimdidennn

    • Asel Elçarpar Yanıtla

      Merhabaa, tebrik ederim öncelikle. Ders programları ve sektördeki çalışma pozisyonlarını göz önünde aldığımızda endüstri ve işletme mühendisliklerinin birbirine yakın iki bölüm olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım ama senin de duymuş olduğun gibi işletme mühendisliği bölümü öğrencilerine verdiği eğitim açısından iş hayatında daha çok yönetim odaklı bir bölüm. İşletme mühendisliği bölümünün yaygın bir bölüm olmaması seni iş hayatı konusunda asla yanıltmasın, bölüm kendini sektöre oldukça iyi tanıtmış, iş hayatında oldukça bilinen ve mezunları aranan bir bölüm. Ayrıca staj konusunda kendi deneyimlerime de dayanarak en ufak bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Son olarak işletme mühendisliğinin çalışma alanı oldukça geniş ve herhangi bir ülkeye bağlı olmayacak kadar fazla, yurt dışında geçerliliğinin fazla olması buradaki durumu etkilemez ve mezunları için sadece bir avantajdır diye düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kafana takılan bir şey olursa tekrar yazabilirsin. Tercih döneminde başarılar şimdidenn.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir